Choď na obsah Choď na menu
 


Ako bezbečne na dovoz z Číny

  

Spôsobov ako sa vyhnúť tomu aby vás podviedli pri priamom dovoze z Číny je veľa. Niektoré sú drahšie a niektoré menej nakladné.

Treba si na začiatku uvedomiť ze zákony v Číne a v Europe sú veľmi odlišné. A reklamacia objednaných produktov z Číny je takmer nemožna alebo tak nákladna, že vysoko prevýši hodnotu reklamovaneho tovaru. 

Rozpísem teda opatrenia, ktoré ako firma bežne využívame:

1. Najlepšie sa vyhnete oklamaniu je, že budete nakupovať cez nakupného agenta, ktorý má zastupenie v Číne. Sprostredkovatelské firmy síce naúčtujú provízie za ich služby, ale za to máte istotu, že dostanete to co kupujete. 
Nevýhody: služby prostrednikov su relativne drahé pokiaľ kupujete iba v malom množstve
Výhody: viete, že dostanete to za čo ste zaplatili 

2. Ďaľšia možnosť je vyžiadať, aby Vám zaslali vzorku. Seriózny výrobca nemá problem Vám vzorku poslať.
Nevýhody: Náklady za poštu. Aj ked je riziko malé, stále vás možu neskôr okradnúť.
Výhody: Viete za čo platíte

3. Neplatiť za tovar ihneď, ale využiť bankových služieb, ako napríklad L/C - Letter of Credit. V tomto prípade banka odošle vyrobcovi peniaze až vtedy, keď preukaže, že Vaša objednávka bola odoslaná na Vašu adresu. Každý seriozny predajca v Číne príjma takúto moznosť platby.
Nevýhody: Bankovné poplatky. Stále je riziko ze vám nedodá úplne to co ste si objednali, alebo dodá nejakú menej kvalitnú variantu.
Výhody: Výrobca peniaze dostane az ked Vam posle objednany tovar. Veľmi nízke riziko ze by vas len tak okradol.

4. Osobna návsteva u výrobcu.
Nevýhody: Náklady na cestovanie, náklady na tlmočnika pokiaľ neviete čínsky (väčšina číňanov nehovorí anglicky)
Výhody: máte úplnu istotu ze existujú a vyrabajú

5. Nakupovať najprv u činských velkoobchodníkov v Česku alebo na Slovensku. Vyskúšať produkty, ktoré hľadáte. Až potom objednavať priamo v Číne.
Nevýhody: vyber je sice široký, ale predsa nemáte možnosť výsledný produkt ovplyvniť tak, ako keby ste požiadavku na customizaciu zadali výrobcovi v Číne.
Výhody: máte istotu co kupujete. Priamý dovozca ma techniky, s ktorými dokáže dovazať tovar za nizšie dovozné náklady než keby ste robili dovoznú procedúru sami alebo cez deklaranta. Taktiež je reklamacia produktu o dosť lahšia. Naviac, v dnešnej dobe už nie je ťažke nájst velkoobchodnika s produktom ktory hladate. Kedže už existujú na trhu firmy ako je ta naša, ktoré sprostredkujú nákupy a neústale aktualizujú zoznam velkoobchodnikov a priamych dovozcov. 
Pre viac info pozrite: http://www.huti.sk/clanky/b2b/pro-e-...aloobchodniky/

Samozrejme, žiadna z týchto bodov samostatne nezaručí 100%-nú bezbecnosť pri priamom nákupe, ale pri ich kombinacií dokážete riziko eliminovat skoro až k nule. Samozrejme zaleži na tom s akými nákladmi možete manevrovať.

Snaď Vám to pomohlo a držíme palce v nákupoch.

V prípade otázok, kľudne napíšte na e-mail: kryo@ymail.com